Bakan Koca’dan mutasyon açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19’un mutasyona uğraması ardından yüzde 70 yayılma hızına ilişkin yaptığı açıklamada, “RNA virüslerinde mutasyon beklenen bir durum” olduğunu söyledi.

 Bakan Koca’dan mutasyon açıklaması!

22.12.2020 - 18:05

Güncelleme : 22.12.2020 - 18:05
121 views

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün (Kovid-19) yüzde 70 daha hızlı yayılmasına neden olan mutasyonla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.  Türkiye’deki alttürlerin incelendiğini ve kısa sürede sonuçlanacağını ifade eden Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı: “RNA virüslerinde mutasyon beklenen bir durumdur. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz, salgının başından beri ülkemizde görülen tüm virüs suşlarında gen mutasyonunu düzenli olarak taramaktadır. Eylül ayından beri ülkemizde görülen suşların (alttür) incelenmesi kısa sürede neticelenecektir.”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, Britanya’da ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün yüzde 70 daha hızlı yayılan bir türüne ilişkin endişe edilecek bir durum olmadığını belirterek, bunun virüs evriminin normal bir parçası olduğunu açıklamıştı. (Haber Merkezi)

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın